Image

Mersin Sisleme İlaçlama

0507 762 71 34

Ulv - Soğuk Sisleme yönteminde ise suyla seyreltilen böcek ilacı bir alet ile sisleme şeklinde ortama uygulanır. Alan kaplaması şeklinde yapılır. Böcek ilacı tüm alanlara yayılır ve nüfuz eder bu sayede en diplerde saklanan böcekleri bile etkileyerek öldürür. .

Image

Haşerelerin popülasyonlarının artmasıyla normal ilaçlamalar yeterli olmayabilir. Bu durumlarda daha etkin ve yaygın olarak ulv makinesi ile sisleme ilaçlama yapılır. Halk arasında buharlı ilaçlama yada dumanlama diye de bilinir. Bu uygulamanın diğer adı alan spreylemesidir. El tipi dediğimiz küçük ULV cihazlarıyla kapalı alanlarda yani ev, ofis, dükkan, mağaza vb. alanlarda ilaçlama uygulaması yapılmaktadır. Araç üzerine takılabilen, mazotla çalışan, damlacık boyutu ayarlı araçüstü ulv cihazları da kullanılmaktadır. Bazı ilaçlama uygulamalarında elektrikli el tipi ulv cihazı yada benzinle çalışan sırt atomizörleri kullanılır. Araç üstü ulv makineleri ilacı 20-50 metre yüksekliğe kadar ulaşabilecek şekilde havaya püskürtmektedir ve genellikle belediyeler tarafından kullanılmaktadırlar. Bu ilaçlama yöntemi uçkun mücadelesinde kullanılmaktadır ve ergin karasinek, sivrisinek gibi haşerelerin faal olduğu saatlerde yapılır. Firmamız bünyesinde ULV cihazı ile soğuk sisleme ilaçlama işlemi profesyonel olarak sunulmaktadır. firmamızdan en uygun fiyatlarla haşere ilaçlama hizmetini alabilirsini.

Image

Profesyonel Böcek İlaçlama Yöntemleri

böcek ilaçlama ekiplerimiz böcekleri oluştuğu alanlardan en kısa sürede arındırmaktadır. Modern ilaçlama ekipmanlarımızla ilaçlama uygulamalarımız haşerelerin yuva oluşturduğu tüm alanlara ulaşmaktadır. Bireysel ilaçlama uygulamaları ile haşerelerin yuva oluşturduğu alanlara tamamen ulaşmak mümkün değildir. Çünkü haşereler küçük canlılardır. Yapıları gereği kuytu köşe alanlara yuva oluştururlar. Püskürtme, buharlama ve sisleme ilaçlama tekniklerimizin bu gibi ulaşılması zor alanlara tüm ilacın nüfus etmesini sağlamaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından gereken izin ve belgelere sahip olan ilaçlama yöntemlerimiz uzman personellerimiz tarafınca uygulanmaktadır...

Image

Neden İlaçlama Yaptırmalıyız?

Haşereler yaşadığımız binalara şu yollardan giriş yaparlar;

• Havalandırma boşlukları

• Kapı altları

• Kırık camlar

• Boru ve kabloların etrafındaki boşluklar

• Banyo, wc, balkon ve su giderleri

• Duvar çatlakları ve yarıkları

• Karton koliler

• Uçarak açık pencerelerden

İlaçlama yaptırmak için en önemli 10 neden!

1. İlaçlama yapılacak ortamda gerekli hijyenin sağlanması.
2. Böceklerin vereceği görsel rahatsızlık ve tiksintiden kurtulmak.
3. Ortamdaki böceklerin gıda maddelerine mikrop bulaştırmalarını engellemek.
4. Ortama gelen misafir ve müşterilerin rahatsızlık duymaması.
5. Eğer ilaçlama yapılacak mekan gıda sektöründeyse müşterinin böcekleri görmesi sonucunda oluşacak ticari kayıptan kurtulmak.
6. Eğer ilaçlama yapılacak mekan gıda sektöründeyse gıda denetleme ekiplerinin vereceği cezalardan kurtulmak.
7. Bahçemizdeki veya evimizdeki bitkilerin zarar görmemesini sağlamak.
8. Mekan çevresinin ilaçlanmasıyla içeri girebilecek böceklerin engellenmesini sağlamak.
9. Düzenli bir şekilde ilaçlama yaptırarak ortamın daima temiz tutulması.
10.Ortamda bulunan insanların böcekler tarafından fiziksel zarara uğramaması için ilaçlama yaptırılabilir.

Image

İlaçlama öncesi veya sonrası yapmam gereken uygulamalar nelerdir ?

Cevap: Sıvı ilaçlamalarda açıkta gıda bırakılmamalı, mutfakta bulunan tencere, tabak vs gibi eşyalarınızın toplanıp üzerlerinin kapatılması veya kullanılmadan önce yıkanması gerekir. Sıvı ilaçlama kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır. Uygulama şekli havalı pompa veya el motoru ile yapılır. Kokulu ilaçlama yapılırken ilaçlama yapılan yerin kapı, pencerelerinin kapalı olması gerekir. Uygulamadan sonra ilaçlama yapılan yerin birkaç saat kapalı tutulması gerekir. İlaçlama yapılan yerin en az yarım saat havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlamada ise böyle bir uygulamaya gerek yoktur ve ilaçlama yapılan yeri terk etmenize gerek yoktur. JEL uygulamalarda mekanınızı terk etmeye gerek yoktur herhangi bir hazırlığa gerek yoktur..