Image

Mersin Jel İlaçlama

0507 762 71 34

Hamam böcekleri karıncalar kalorifer böcekleri tarzındaki haşere türleri de sıvı ilaçlama yöntemi yapılmaktadır. Sıvı ilaçlamanın yanısıra bir de jel uygulaması yapılabilir. Jel uygulaması genellikle prizleri etraflarına kapıların üstleri de gözle göremeyeceğimiz köşeleri yapılmaktadır. Jel uygulamasının amacı böcekleri kolide halinde öldürmeye yarar. Mer-Pest ilaçlama olarak gittiğimiz evleri ofislere sorun çok ciddi ise sıvı ilaçlama haricinde bir de Javel uygulamasını yapmakta fayda görebilecekleri ne söylemekdeyiz..

Image

Jel uygulaması uygulamayı yaptığımız aladağ temizleme derin süreçte ilk günkü gibi böcekleri etkisini göstermektedir. Jel uygulamasını genellikle erişemeyeceğinz veya temizlik yapmadığınız alanlara yapmaktayız ki uygulama temizlik yapıldığı nda gitmesin ilk günkü gibi etki etsin diye.

Sıvı ilaçlama ise açık alana yapmamakdayız sadece kapalı alanlara yapmaktayız. Sıvı ilaçlama kesinlikle ne ibne yerlere veya islak alanlara sıkılmamaktadır. Genellikle grubu altlara da köşelerinde veya mutfaktır mısın dolapların arkalarında yanlarında çok fazla aşırı türü olduğunu görmekteyiz.

Bunlardan kurtulmak için de sıvı ilaçlama yapmaktayız. Sıvı ilaçlama esnasında evde evcil kedi var ise ilaç kuruyana kadar yani 1 saat ile bir buçuk saat arası evden uzaklaştırmakta fayda vardır. İlacımız da kimyasal madde İçermemektedir.
Fakat yine de ilaç olduğundan dolayı yerdeki sıvıyı kedi su zannedip içmeye kalkar ise midesi bulanır ve ağzı köpürmektedir. böyle durumda hiç vakit kaybetmeden veterinere götürüp aşısını yaptırmanızda fayda vardır bu nedenden dolayı da sıvı ilaçlama esnasında emekleyen bebek veya kedi olursa evinizde bir saatliğine evden uzaklaştırmanız gerekmektedir.
Uygulama yapıldıktan sonra bir hafta islak temizlik yapılmayacaktır..

Image

Jel İlaçlama İLAçLAMA İLE ALAKALI SORULAR

Jel İlaçlama insan sağlığı için tehlikeli mi?
Jel ilaçlama haşereler için kullanılan ve kokusunun insanları ve hayvanları kesinlikle rahatsız etmediği özel yapılı ilaçlardır.
Bu tür ilaçlar kendine has kokusu ile haşereleri cezbeder ve üstüne çeker. Jel ilaçtan tüketen haşereler yuvasında bir süre sonra ölürler.
Bu böcekleri tüketen diğer haşereler de ilacın etkisiyle ölürler. Jel ilaç ilk defa 2000’li yıllarda ülkemizde kullanıldı.
Gayet etkili bir yöntem olması nedeniyle günümüzde de hala kullanılmaya devam etmektedir.
Ancak jel ilaçlama her haşere için uygulanmaz. Sadece belli başlı haşereler için jel ilaçlama kullanılır.
Bu haşereler için çeşitli deneyler yapılmıştır. Hamam böcekleri, kalorifer böceği, karafatma, oryantal hamam böceği ve amerikan hamam böceği üzerinde kesin etkiye sahip olup uzun süreli kalıcılık özelliğine sahiptir.
alandaki hiçbir eşyayı kaldırmaya ya da jel ilaçlama öncesinde hiçbir hazırlık yapmaya gerek yoktur.
Jel ilaçlama mekanın kapanması mümkün olmayan iş yerlerinde, çocuklu yerlerde çok sık tercih edilen kolay bir yöntemdir.
Kullandığımız jel ilaçlar uygulandığı alanda yaşayan insan ve evcil hayvanlar bu ilaçtan kesinlikle etkilenmez. Jel ilaçlar sağlık bakanlığı onaylıdır...

Image

Neden İlaçlama Yaptırmalıyız?

Haşereler yaşadığımız binalara şu yollardan giriş yaparlar;

• Havalandırma boşlukları

• Kapı altları

• Kırık camlar

• Boru ve kabloların etrafındaki boşluklar

• Banyo, wc, balkon ve su giderleri

• Duvar çatlakları ve yarıkları

• Karton koliler

• Uçarak açık pencerelerden

İlaçlama yaptırmak için en önemli 10 neden!

1. İlaçlama yapılacak ortamda gerekli hijyenin sağlanması.
2. Böceklerin vereceği görsel rahatsızlık ve tiksintiden kurtulmak.
3. Ortamdaki böceklerin gıda maddelerine mikrop bulaştırmalarını engellemek.
4. Ortama gelen misafir ve müşterilerin rahatsızlık duymaması.
5. Eğer ilaçlama yapılacak mekan gıda sektöründeyse müşterinin böcekleri görmesi sonucunda oluşacak ticari kayıptan kurtulmak.
6. Eğer ilaçlama yapılacak mekan gıda sektöründeyse gıda denetleme ekiplerinin vereceği cezalardan kurtulmak.
7. Bahçemizdeki veya evimizdeki bitkilerin zarar görmemesini sağlamak.
8. Mekan çevresinin ilaçlanmasıyla içeri girebilecek böceklerin engellenmesini sağlamak.
9. Düzenli bir şekilde ilaçlama yaptırarak ortamın daima temiz tutulması.
10.Ortamda bulunan insanların böcekler tarafından fiziksel zarara uğramaması için ilaçlama yaptırılabilir.

Image

İlaçlama öncesi veya sonrası yapmam gereken uygulamalar nelerdir ?

Cevap: Sıvı ilaçlamalarda açıkta gıda bırakılmamalı, mutfakta bulunan tencere, tabak vs gibi eşyalarınızın toplanıp üzerlerinin kapatılması veya kullanılmadan önce yıkanması gerekir. Sıvı ilaçlama kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır. Uygulama şekli havalı pompa veya el motoru ile yapılır. Kokulu ilaçlama yapılırken ilaçlama yapılan yerin kapı, pencerelerinin kapalı olması gerekir. Uygulamadan sonra ilaçlama yapılan yerin birkaç saat kapalı tutulması gerekir. İlaçlama yapılan yerin en az yarım saat havalandırılması gerekir. Kokusuz ilaçlamada ise böyle bir uygulamaya gerek yoktur ve ilaçlama yapılan yeri terk etmenize gerek yoktur. JEL uygulamalarda mekanınızı terk etmeye gerek yoktur herhangi bir hazırlığa gerek yoktur..